1.9.2013 Registrace pro ročník 2013 ukončena!

5.8.2013 Do sekce příběh přidán epilog loňského ročníku

2.8.2013 Třetí a poslední část prologu ročníku 2013 přidána do sekce Příběh

25.7.2013 Druhá část prologu přidána do sekce Příběh

10.7.13 Registrace pro ročník 2013 zahájena

8.7.13 Web pročištěn, prolog 2012 přesunut do archivu, první část prologu 2013 přidána do sekce Příběh, do sekce Pravidla přidána verze pravidel pro ročník 2013 v .pdf

28.9.12 Ročník 2012 ukončen, web připraven na ročník 2013

9.9.12 Do sekce Pravidla přidány kouzla pro Iškariot

3.9.12 Do sekce Kdy a Kde přidány mapky s popisem cesty a místa konání

1.9.12 Registrace byla s výjimkou Iškariotu ukončena!

27.8.12 Do sekce pravidel přidána pravidla pro letošní ročník

1.8.12 Ukončeno hlasování o pravidlech. Vítězí varianta č. 2

4.6.12 Registrace spuštěna!

13.5.12 Spuštěno hlasování pro variantu pravidel

9.4.12 V sekci Příběh je prolog
pro ročník 2012

8.4.12 Web pročištěn a připraven
pro další ročník

8.4.12 Prolog ročníku 2010 přesunut do archivu

16.7.10 V sekci Registrace byl zveřejněn
tutoriál na Iškariotského kněze

31.5.10 Spuštěna registrace pro
Hellsinglarp 2010

20.5.10 V sekci Registrace byl zveřejněn
tutoriál na Mileníálního vojáka

7.5.10 V sekci Registrace byly zveřejněny
informace o postavách pro tento ročník

12.4.10 V sekci Příběh je prolog
pro ročník 2010

11.9.09 - 13.9.09 Hellsinglarp 09


 

Kostýmy

Iškariotský kněz


Druhý článek o kostýmech se bude týkat Iškariotu. Setkal jsem se s tím, že většina lidí vidí kostým na Iškariot jako dost úzkou a specifickou záležitost, ale tady bych rád ukázal, že úplný opak je pravdou. Na Iškariot můžete naplácat téměř cokoli a většina lid kterým už se pár kostýmů z larpu doma válí na něco bez problémů složí. Ten zbytek s trochou štěstí dá část kostýmu dohromady z toho, co se válí doma, nebo zapojí trochu energie a projde sekáče. Takže dát dohromady dobrý kostým není až takový problém.

Kostýmy na iškariot bych rozdělil do třech hlavních kategorií:

První z nich jsou inkvizitoři ala gotika, tzn. prošívky, plechy, tuniky, etc. Je to specifická skupina, která je dělaná hlavně pro lidi kteří dělají larpy nebo šerm, tím pádem se jim tyhle věci válí doma. Proto nemá smysl se touhle skupinou nějak do hloubky zabývat, hodím sem jen pár kostýmů pro inspiraci. Jsou to fotky z hellsinglarpu, na první je iškariot z roku 2008 který byl celkově zaměřený tímhle směrem, takže tam najdete kostým ala křižák v kroužkové košili s obrovským obouručákem, bílé tuniky, oblečení ala mnich a další. Druhá fotka je z roku 2009 s kyrysem, ten kostým by chtěl ale ještě doladit. No a na třetí fotce uprostřed ukázkový kostým inkvizitora, který bohužel není vidět celý.

Druhou skupinou je švýcarská garda v oficiálních uniformách, za kterou bohužel minulý rok nikdo nedorazil. Jde o výrazně barevný kostým kombinovaný ideálně s plechy, k tomu střelnou případně chladnou zbraň. Dávám sem jeden ukázkový obrázek.

Třetí a asi nejpočetnější skupinou jsou iškariotští kněží, jako vatikánské speciální jednotky, dále speciální zásahová část švýcarské gardy a do třetice inkviziční kněží, kteří tolik nelpí na tradičním oblečení. Jsou to kostýmy, na které bych se chtěl v tomto článku zaměřit a jak vidíte, jsou použitelné pro jakoukoli roli v iškariotské armádě. Jako ukázku z minulých ročníků uvedu například klasického mangakněze na fotce první a Andersona z ročníku 2008 na fotce druhé.

Teď tu uvedu několik ukázkových inspiračních fotek sestavených z toho, co se podařilo sehnat a vyhrabat. Berte je hlavně jako inspiraci a námět na vlastní kostým, většina by jich chtělo udělat lépe, dotáhnout, doladit detaily, atd. ale s tím už si každý poradíte určitě sám.

První kostým je ukázkový iškariotský kněz. Kdo dorazí s kostýmem stylu tohoto aspiruje na vysoký bonus za kostým. Jako základ kostýmu je použitý lemovaný černý kabát, který je ze sekáče, je opásán páskem vyrobeným ze dvou levných pásků koupených na trhu, na něm sumka na zásobníky kterou koupíte například zde http://airsoft.cz/shop/product_info.php?cPath=177_303_304&products_id=4582 nebo téměř v každém armyshopu za pár korun. To celé doplňuje m10 gasmaska a kalašnikov a hlavně neodmyslitelný kříž který je základ každého iškariotského kostýmu.

Druhý kostým je další iškariotský kněz v koženém kabátu a černáčích, který je vyzbrojený kombinací kevlarového štítu a střelné zbraně. Každý kdo vlastní černý kabát má základ iškariotského kostýmu hotový.

Třetí jsou dva kostýmy ala svatá zásahová jednotka. Hodí se jak pro iškariotské kněží, tak pro švýcarskou gardu, záleží jen na vás, jestli chcete i kouzlit, nebo raději zvládnout víc zásahů. V případě že by šlo o Švýcary, dali by se ještě doplnit o nějaké plechy, v případě Iškariotu o magické knihy visící u pasu a další doplňky. Základ obou kostýmů jsou černáče, druhý kostým je doplněný o gasmasku a neprůstřelnou vestu (http://airsoftmorava.cz/index.php?_a=viewProd&productId=1537). Už z dálky je díky velkým křížům jasně vidět, za který tým tihle hoši kopou. Oba jsou vyzbrojeni střelnými zbraněmi a první má navíc i výzbroj pro případ střetu z blízka. Jsou ideálně vyzbrojeni na dobývání bunkrů. Kukly, štít a gasmaska jim dole poskytne nějaké ty výhody navíc.

Čtvrtý kostým je trošku šílený zásahový kněz, hodící se asi nejvíc na iškariotské zásahové jednotky. Má jak střelné tak chladné zbraně (ta tonfa je sice pravá, ale na akci by vám neprošla, takže vyrábět měkčené verze).

Pátý kostým je další zásahový kněz na kterém žádný nový prvek nenajdeme.

Šestý kostým je kněz vybavený jak na magii, tak na boj. Základ kostýmu je stejný kabát jako u prvního kostýmu, doplněný navíc o neprůstřelnou vestu. Tenhle kostým by se ideálně hodil na iškariotského kněze, ale stejně dobře poslouží i na inkvizici.

A poslední kostým moderní inkvizitor „drsňák“, základ je zase černý kabát, tentokrát doplněný o neprůstřelku.

No a v nouzi pro maximálně líné lidi, kteří nechtějí hledat po sekáčích dva odkazy:

http://www.kostymy-karneval.cz/kostymy-pro-dospele/544-knez-karnevalovy-kostym.html http://www.echobotnicka.cz/detail.php?zbozi=824931